E FUNDIT: Sulmoi shqiptarët në Bularad, Shqipëria shpall “non grata” eurodeputeten ekstremiste Eleni Theocarus

0

Shqipëria ka shpallur “non grata” eurodeputeten qipriote Eleni Theocarus.
Vendimi është njoftuar nga zëdhënësi i Ministrisë për Europën dhe Punët e Jashtme.
Ajo ka qenë paraditen e së enjtes në shtëpinë e Kostandinos Kacifas, në fshatin Bularat të Gjirokastrës ku ka dhënë disa deklarata fyese për shqiptarët.
Theocarus ka lëshuar deklarata raciste disa ditë më parë duke ngritur edhe pretendime territoriale. (Pellgje)
vijon

You might also like More from author

error: As mos e mendo :P
%d bloggers like this: