F1/ Bottas niset i pari në Brazil

0

Fituesi i provave të para të lira në Çmimin e Madh të Brazilit në Botërorin e Formula 1 është Valtteri Botas. Ai bëri një paraqitje fantastike në sesionin e dytë të provave të lira, duke e përshkuar pistën e Interlagos me kohën 1 minutë 8 sekonda e 846 të mijtat.
Bottas la në vendin e dytë në këtë sesion shokun e tij të skuadrës, Hamilton me vetëm 3 të mijtat më shumë, ndërkohë që shumë pranë ishte edhe Ferrari i Sebastian Fetel me 73 të mijtat më shumë se Bottas, ndërkohë që pas tij ishin dy makinat Red Bull të Maks Vershtappen dhe Daniel Ricciardos, ndërsa Raikkonen nuk shkoi më shumë se vendi i gjashtë.
The post F1/ Bottas niset i pari në Brazil appeared first on Gazeta Shqiptare Online.

You might also like More from author

error: As mos e mendo :P
%d bloggers like this: