Gattuso bën paralajmërimin: Juventusi i fortë, por jo ndaj nesh

0

Java e 12-të në Seria A vjen me një klasike të futbollit italian. Milan sfidon kampionët në fuqi të Juventusit dhe fitorja është objektivi i vetëm për kuqezinjtë. Megjithatë, Gennaro Gattuso është i vetëdijshëm për cilësitë e kundërshtarit, ndërsa thekson se skuadra e tij përveçse formës po vuan edhe dëmtimet.
“Juventusi është plot me kampion. I fortë në çdo fushë dhe më i miri në çdo mënyrë. Ata janë më të mirët në Evropë, së bashku me Barcelonën. Pothuajse janë prej çeliku ndërsa me Cristiano Ronaldon kanë shtuar mentalitetin dhe përvojën. Duke e ditur këtë, Milani do të luajë me kokën lart.
Dëmtimet?“Nuk duhet të shqetësohemi. Është e vërtetë se shumë lojtarë janë zhdukur, por ne do të vazhdojmë të hedhim në fushë më të mirë në dispozicion. Nuk duhet të kërkojmë alibitë, sepse ata nuk do të ndihmojnë. Të gjitha këto probleme ndihmuan bashkimin e skuadrës edhe më shumë. Unë shoh vendosmërinë në sytë e tyre.
“Ne jemi kundër një skuadre si Juventusi që është qartë më e fortë se ne, por ka ende pika të dobëta. Nëse Juve do të bëjë më mirë, ne do t’i duam, por ne nuk do të dorëzohemi.”-deklaroi Gattuso.
Dueli mes Milanit dhe Juventusit është programuar për tu luajtur nesër, duke nisur nga ora 20:30.
The post Gattuso bën paralajmërimin: Juventusi i fortë, por jo ndaj nesh appeared first on Gazeta Shqiptare Online.

You might also like More from author

error: As mos e mendo :P
%d bloggers like this: