Interi e Roma në garë për mbrojtësin e Mançester Junajtid

0

Në merkaton e janarit sigurisht që të gjitha skuadrat duna që të sigurojnë shërbimet e ndonjë lojtari cilësor, por është mjaft e vështirë që futbollistët që janë në formë të ndryshojnë ambient. Në Itali e kanë pikasur mbrojtësin që mund të kthehet në Seria A, në dritaren dimërore.
Mateo Darmjan nuk po arrin që të gjejë dot hapësira në Angli, ku po luan sezonin e tij të tretë me Manchester Junatid. 28-vjeçari po mendon rikthimin në vendlindje. Dy skuadra janë gati për të paguar për të në merkaton e janarit.
Roma dhe Interi kanë shfaqur interes për mbrojtësin e Kombëtares së Italisë dhe do të futen në negociata ma “djajtë e kuq” për të gjetur gjuhën e përbashkët. Do të ishte dhe në të mirë të lojtarit që të kalonte në Itali, ku sigurisht do të ketë më shumë minuta se në Angli.

You might also like More from author

error: As mos e mendo :P
%d bloggers like this: