VIDEO | Andoni e Sahiti fitojnë derbin me Lilën, Hasani mahnit Hungarinë

0

Florent Hasani, ish-mesfushori i Vushtrrisë dhe Trepccës ’89, ka qenë vendimtar për Diosgior në ndeshjen kundër Debrecenit. Mesfushori i Kosovës U21 ka arritur të shënojë një gol mjaft të bukur në minutën e 38-të.
Me një goditje nga jashtë zone ka befasuar portierin mik dhe i ka dhënë fitoren skuadrës së tij, që shkon në kuotën e 9 pikëve. Diosgior synon mbijetesën në elitën e futbollit hungarez dhe kjo fitore ishte shumë e rëndësishme.
Në Greqi pati një derbi mes shqiptarësh. Faton Andoni dhe Andi Lila ishin në fushë për 90 minuta në përballjen AEL Larisa-Pas Janina. Ndeshja u mbyll 2-0 në favor të AEL, ndërkohë që kavajasi mori një karton të verdhë në minutën e 80-të. Nëntë minuta më pas Suad Sahiti zbriti në fushë për vendasit dhe në fund festoi fitoren e skuadrës së tij.

(function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = ‘https://connect.facebook.net/de_DE/sdk.js#xfbml=1&version=v3.2’; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);}(document, ‘script’, ‘facebook-jssdk’));