VIDEO | Lëvizja magjike, shoku i Erik Flores mahnit 1 miliard indianë!

0

Brazilianët shquhen për cilësitë e tyre teknike dhe numrave të shumtë që bëjnë në fushën e blertë. Rafael Augusto është ai që ka bërë një numër mjaft të bukur në elitën e futbollit indian. Sigurisht që nuk njihet në vendin tonë, por na e prezanton Erik Flores.
Postimi i bërë nga ish-mesfushori i KukësitBraziliani,  i cili në të shkuarën ka luajtur në Superiores me Kukësin, ka postuar një video të tij në “Instagram”. Padyshim një lëvizje mjaft e bukur e 27-vjeçarit. Mesfushori është pjesë e Çenaijin, ndërkohë që nëse kontrollon CV-në e tij zbulon se ka luajtur në MLS me DC Junajtid dhe në Poloni me Legian e Varshavës.
Vetë faqja zyrtare e “Indian Super League” ka bërë një koment për numrin e Augustos, teksa shkruan:  “A jeni duke kërkuar për disa numra të bukur futbolli? Kjo është dhurata e Rafael Augustos për ju!”

(function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = ‘https://connect.facebook.net/de_DE/sdk.js#xfbml=1&version=v3.2’; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);}(document, ‘script’, ‘facebook-jssdk’));

ISL Moments | Awesome Augusto
On the lookout for some beautiful footballing skills? ? This is Raphael Augusto’s gift to you! ?#ISLMoments #HeroISL #LetsFootball #PUNCHE #FanBannaPadega
Gepostet von ISL- Indian Super League am Dienstag, 6. November 2018

You might also like More from author

error: As mos e mendo :P
%d bloggers like this: