VIDEO | Nuk ka rëndësi ku luhet, gjermanët “e bëjnë më së miri”

0

Futbolli luhet për tifozët dhe shumëkush mendon që spektaklin duhet ta japin ata në fushë. Por ka edhe nga ata që japin shembullin se gjithçka nis nga tribuna. Ultrasit e Ajntraht Frankfurt dhurojnë shfaqje jo vetëm në Gjermani.
Sot ata kanë qenë spektakolar në ndeshjen që skuadra e tyre fitoi në Qipro kundër Apollon. E gjithë tribuna pas porte ishte pushtuar prej tyre. Edhe pse në transfertë, ultrasit gjermanë kishin përgatitur koreografi.
Spektakolare ajo që kanë ofruar dhe tashmë ekipi i tyre ka përparuar më tej, pasi mori fitoren e katërt në grupe dhe u kualifikua. E sigurt që edhe në ndeshjet e tjera ata do të dhurojnë shfaqje dhe do të mbështesin ekipin e tyre maksimalisht.

(function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = ‘https://connect.facebook.net/de_DE/sdk.js#xfbml=1&version=v3.2’; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);}(document, ‘script’, ‘facebook-jssdk’));

Eintracht Frankfurt away in Limassol08/11/2018
Gepostet von UltrasTeam am Donnerstag, 8. November 2018

You might also like More from author

error: As mos e mendo :P
%d bloggers like this: